Slovan Bratislava zdolal doma Kazaň 3:2 po nájazdoch, rozhodol Vondrka

22.12.2012 Celý región

Bratislava 22.decembra 2012 (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava zakončili šnúru zápasov v KHL na domácom ľade sobotňajším víťazstvom nad AK Bars Kazaň 3:2 po samostatných nájazdoch. O triumfe belasých rozhodol v tretej sérii záverečného rozstrelu český útočník Michal Vondrka.

Belasí tak bodovali vo všetkých troch domácich stretnutiach po reprezentačnej prestávke, pričom všetky tri sa rozhodovali v nájazdoch.

Zverencov trénera Rostislava Čadu čaká po Vianociach dvojzápasový trip po klziskách súperov, ktorý otvoria v stredu 26. septembra na ľade Dinama Moskva.

Slovan Bratislava - AK Bars Kazaň 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 19. Hudáček (Bartovič, Sersen), 53. Bližňák (Sekera, Miklík), rozhodujúci sam. nájazd Vondrka - 38. Immonen (Medvedev, Obuchov), 45. Morozov (Kornejev).
Rozhodcovia: Anisimov, Gusev - Strelcov, Tarasov (všetci Rus.)
vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše Jemelin 10 min za úder do oblasti hlavy a krku, Barulin (obaja Kazaň) 10 min za nešportové správanie
10.055 divákov (vypredané).

Slovan Bratislava: Janus - Višňovský, Sigalet, Sersen, Sekera, Tabaček, Švarný - Vondrka, Bližňák, Miklík - Hudáček, Lipiansky, Bartovič - Kukumberg, Kytnár, Dravecký - Ölvecký, Šťastný, Kudrna - Preisinger
AK Bars Kazaň: Barulin - Nikulin, Kornejev, Kuljaš, Medvedev, Panin, Jemelin, Zacharčuk - Morozov, Kapanen, Zaripov - Obuchov, Immonen, Pesonen - Petrov, Tereščenko, Darzinš - Golubev, Bodrov, Lukojanov - Sokolov

Slovan nastúpil v zostave s Draveckým, ktorý oproti predošlému duelu s Nižnekamskom nahradil v treťom útoku Bakoša. Šancu dostal v štvrtej lajne aj Kudrna.

Úvodné oťukávacie minúty boli plné nepresností a nedovolených zákrokov, kvôli ktorým sa hra rozkúskovala. V 4. minúte hrali domáci prvú presilovku, v nej pohrozili strelami Bližňák a Ölvecký, brankár Barulin bol ale na mieste. V 5. minúte zostal po jednom zo súbojov za bránkou hostí ležať na ľade obranca Jemelin a do kabín sa dostal len za asistencie spoluhráčov, na ľad sa však vrátil. Líder Východnej konferencie postupne prebral taktovku zápasu a začal sa tlačiť pred Janusa. Po akcii Immonena sa v dobrej pozícii ocitol Pesonen, no nedostal sa k dorážke. V 10. minúte po prieniku Tereščenka pohorel v tutovke Darzinš, následne Janus zasiahol proti strele Pesonena. Duo Tereščenko - Darzinš si vyskúšalo spoluprácu aj v 16. minúte, no lotyšskému reprezentantovi v rozhodujúcej chvíli skĺzol puk z čepele. Paradoxne, v čase najväčšieho tlaku Kazane sa dopustil faulu Panin a po 26. sekundách využil presilovku Hudáček, keď výstavne trafil jediné voľné miestečko medzi ramenom brankára Barulina a bližšou žŕdkou - 1:0.

Gól do šatne dodal belasej družine sebavedomie. V 23. minúte sa do sľubnej šance dral Dravecký, pri zakončení však dostal "sekeru" a k strele sa nedostal. Vzápätí Barulin vytiahol ukážkový semafor pri delovke Višňovského. Postupom času sa prebrali aj hráči Kazane, ktorí vírivým pohybom a kombináciami začali čoraz viac zamestnávať domácu defenzívu. V 27. minúte Janus betónom zneškodnil strelecký pokus Zaripova, o päť minút neskôr Tereščenko vysunul útočnú dvojičku Darzinša, ktorý sa sám rútil na brankára Slovana, Janus však potvrdil skvelú formu. O nepriestrelnosť prišiel až dve a pol minúty pred koncom druhej tretiny, keď ruský favorit dokonale vyšachoval obranu Slovana a Immonen z dorážky vyrovnal.

Tretiu časť otvorila šanca Pesonena, ktorý úplne sám pred bránkoviskom Slovana nedokázal spracovať prudkú prihrávku Kuljaša. V 43. minúte pykali domáci za šiestich hráčov na ľade, v oslabení Tabaček podcenil bránenie Morozova a kapitán "leopardov" zacielil presne k vzdialenejšej žrdi Janusovej bránky - 1:2. Slovanistom zjavne dochádzali sily a v 49. minúte si vydýchli, keď nepokrytý Golubev mieril mimo. Následne Kapanen a Zaripov v dobrých pozíciách rovnako netrafili priestor troch žrdí. Slovanisti vyzerali byť grogy, v 53. minúte však dostali od hostí nečakaný vianočný darček. Jemelin nezmyselne fauloval a v presilovke Sekerovo nahodenie predĺžil do siete Bližňák - 2:2. Gól musel po dlhočiznom preskúmavaní situácie ešte odobriť videorozhodca, keďže hostia reklamovali hru so zdvihnutou hokejkou. Zápas dostal grády a v rýchlom slede nevyužili Zaripov s Petrovom na jednej a Kytnár na druhej strane veľké šance na rozhodnutie zápasu.

Duel tak dospel až do predĺženia. V ňom najviac upútala šarvátka medzi Kornejevom a Hudáčkom. Nakoniec prišli k slovu samostatné nájazdy, v ktorých rozhodol o extra bode pre Slovan v tretej sérii Michal Vondrka.